Michał Olejnik

Michał Olejnik

Jeden z ambitniejszych i bardziej utalentowanych młodych zawodników polskiej orientacji. Do treningu podchodzi bardzo profesjonalnie, ale stara się być skromny i rozważny. W ubiegłym roku zdobył Mistrzostwo Świata Juniorów w sztafecie. Teraz wchodzi do kategorii seniorów, gdzie liczy się każda sekunda!
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 21:46

Grand Prix Polonia 2015

Trochę przewrotnie, trochę wbrew logice, ale z wielką radością, tydzień po Mistrzostwach Świata wziąłem udział w Grand Prix Polonia. Zamiast odpoczywać i zbierać siły przed przygotowaniami do Światowych Igrzysk Wojskowych wolałem przedłużyć okres startowy. 

środa, 12 sierpnia 2015 16:56

Mistrzostwa Świata 2015

Jadąc na Mistrzostwa Świata miałem w głowie pewne założenia oraz cele. Wiedziałem, że będzie ciężko. Wiedziałem, że rywale to najlepsi z najlepszych, ale wiedziałem też, że jestem dobrze przygotowany i biega mi się bardzo dobrze. 
niedziela, 26 lipca 2015 22:39

Przygotowania do WOCa

Mistrzostwa Świata Seniorów to najważniejsze zawody dla wszystkich sportowców. Dla mnie był to jeden z dwóch najważniejszych celów na ten sezon. Eliminacje przebiegały całkiem całkiem, ale po naciągnięciu więzadeł stopy tuż przed Mistrzostwami Polski, myślałem, że WOC kolejny raz odbędzie się bez mojego udziału. Na szczęście udało się szybko wrócić do biegania i okazało się, że zostałem powołany na mistrzostwa. Nie pozostało nic innego jak tylko rozpocząć ostateczne przygotowania.

środa, 27 maja 2015 20:11

Długo, łatwo i ....... nudno.

Wiadomym jest, że wynik końcowy w sporcie nie jest zależny od nas. To jakie miejsce zajmiemy to składowa naszego występu oraz wszystkich pozostałych zawodników Twojej kategorii. Czasem bywa, że wygrywamy pomimo słabego biegu, a czasem pomimo dobrze wykonanej pracy zajmujemy dalsze pozycje. Analizując swój występ na Klubowych Mistrzostwach Polski muszę sklasyfikować swój bieg gdzieś pomiędzy. 

Gdzie można znaleźć najtrudniejsze, najciekawsze i najcięższe tereny do biegania wie każdy orientalista. Skandynawia to rejon, w którym BnO stanowi inny wymiar, gdzie nawet najlepsi popełniają duże błędy, a tereny potrafią sprawić, że błędy popełnia nawet Gueorgiou. Od razu po Baltic Cup’ie wyjechałem do Szwecji na 2 tygodnie, gdzie zaplanowane miałem starty w Tiomili oraz w Swedish League.

środa, 06 maja 2015 15:06

Baltic Cup 2015

Każdy Polak wyczekuje Święta Pracy oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, ale wiemy, że powodem jest raczej wolne od pracy. Większość osób tzw. „majówkę” spędza na grillowaniu i/lub łomżingu, ale biegacze na orientację umilają sobie czas na zawodach. Wybór zawodów jest dość duży, a w tym roku można było spędzić majówkę na sportowo w Polsce, startując w zawodach Baltic Cup. Właśnie w taki sposób, ja spędziłem ostatni weekend.

poniedziałek, 27 kwietnia 2015 23:21

Sprinterska Warszawa

Po pierwszych eliminacjach, które dla mnie odbyły się w Anglii, postanowiłem skupić się na przygotowaniu do sprintu. Nie oznacza to, że nagle stanę się specjalistą sprintów ani też nie zacznę trenować tylko do nich. Zamierzam jednak poprawić swoją szybkość i dynamikę, w czym mam nadzieję, treningi sprinterskie mi pomogą. I tak, w zamian startu na Swedish League, wybrałem się na 4 dni do mekki polskich sprintów, czyli Warszawy.

środa, 15 kwietnia 2015 20:20

Srebrne otwarcie polskiego sezonu

Ultralong to niewątpliwie specyficzny dystans. Na tyle długi i wyczerpujący, że nie wszyscy zawodnicy decydują się na udział na tym dystansie. Ja jednak, już na początku przygotowań postanowiłem, że na Długodystansowych Mistrzostwach Polski wystartuję. Przekonało mnie do tego teren, który w Sztutowie jest szybki i piękny oraz start masowy, który zawsze zapewnia niezłą zabawę.

czwartek, 09 kwietnia 2015 21:26

JK Trophy 2015

Święta Wielkanocne spędziłem w Anglii, gdzie podczas zawodów JK Trophy miałem zaplanowane pierwsze biegi eliminacyjno-obserwowane do Mistrzostw Świata. Zawody zdecydowanie były warte wyjazdu, a dzięki team’owi mogłem spędzić Święta niczym w rodzinnym gronie.

niedziela, 15 marca 2015 18:53

Lipica Open 2015

Na początku marca, udało mi się wystartować po raz kolejny w wielodniówce. Tym razem były to zawody w Słowenii. 5 dniowe bieganie w ciekawym, ciężkim i różnym terenie, czyli Lipica Open 2015.
Strona 1 z 5

O portalu

Jest to pierwszy w Polsce portal o biegu na orientację. Powstał on we współpracy kilkunastu osób - oczywiście pasjonatów orienteeringu. Filarami serwisu są: część redakcyjna, baza map i klubów oraz kalendarz zawodów - wszystko, co trzeba obecnemu... lub przyszłemu orientaliście.

Wesprzyj nas!

Portal istnieje od lipca 2012 roku i na tym etapie najważniejszym wsparciem będzie wsparcie redakcyjne oraz pomoc przy dodawaniu map. Do współpracy zapraszamy każdego! Zachęcamy również do reklamowania się na łamach naszego serwisu.

Dołącz do redakcji

Czekamy na ludzi, którzy potrafią pisać o orienteeringu nietuzinkowo i z pasją. Wyślij nam swój artykuł, z chęcią go opublikujemy! Pamiętaj, że na dowolne tematy pisać możesz również na blogu wbudowanym w portal. Wystarczy się zarejestrować.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tytuł biegnaorientacje.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism Krakowskiego Sądu Okręgowego. Wydawcą portalu jest firma Kvalitet z siedzibą w Krakowie. 

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies (czym są?). Pamiętaj, że możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.