Jutro przychodzi dzisiaj

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Niemal 50 dni minęło od Walnego Zjazdu, który wybrał nowe władze Związku. Jak odnajdujemy się w nowej rzeczywistości?

Wiele było w ostatnim czasie krytyki. Zasadnej i dlatego uważam - słusznej. Wiele było głosów, co należy zmienić i co jest złego. Wiele było pomysłów i dyskusji. Mamy w końcu Zarząd z ogromnym poparciem. Zarząd nadziei i ogromnych oczekiwań, Zarząd fachowców i menadżerów. Przyznam, że z nieskrywanym podziwem czytałem protokoły z ostatniego styczniowego zebrania (Komunikaty PZOS). Okazuje się, że działania można zaplanować, podzielić obowiązki, wyznaczyć terminy wykonalności, czy po prostu logicznie uzasadnić. Tak mało, a jednocześnie tak wiele. Polecam wnikliwym do przeanalizowania.

Ostatnie uwarunkowania polityczne, o których mowa w jednym z artykułów przyspieszą proces, na który niektórzy od dawna zwracali uwagę, a mianowicie konieczność poszukiwania innych źródeł finansowania. Jak to uczynić, to temat na inną opowieść, ale wskazać tutaj należy choćby angaż potencjału amatorów bno. 

Ale, aby nie pozostać w towarzystwie wzajemnej adoracji (przyjemne, ale na krótką metę), chciałbym zwrócić uwagę na zasadniczą kwestię. Struktury naszego Związku stoją otworem. Zgodnie z jednym z ogłoszeń właśnie Ty, który masz wiedzę na dany temat i chęci do działania, zaangażuj się. Pokaż, że potrafisz nie tylko brylować na własnym podwórku, ale wnieść coś dla dobra ogółu. Nie jest to, rzecz jasna, rozpaczliwa łapanka z powodu nadmiaru wakatów. To otwarcie drogi do prawdziwej działalności dla naszej dyscypliny! Nie muszą to być deklaracje wiążące, ale choćby gotowość do pomocy ze względu na swoje kompetencje, np. w grafice, to już coś. Doskonale wiesz, do kogo się zgłosić, bowiem niemal każdy region ma we władzach swojego ziomka. 

Nie bądźmy obojętni, bo obojętność zabija! 

Zaloguj się, by skomentować

O portalu

Jest to pierwszy w Polsce portal o biegu na orientację. Powstał on we współpracy kilkunastu osób - oczywiście pasjonatów orienteeringu. Filarami serwisu są: część redakcyjna, baza map i klubów oraz kalendarz zawodów - wszystko, co trzeba obecnemu... lub przyszłemu orientaliście.

Wesprzyj nas!

Portal istnieje od lipca 2012 roku i na tym etapie najważniejszym wsparciem będzie wsparcie redakcyjne oraz pomoc przy dodawaniu map. Do współpracy zapraszamy każdego! Zachęcamy również do reklamowania się na łamach naszego serwisu.

Dołącz do redakcji

Czekamy na ludzi, którzy potrafią pisać o orienteeringu nietuzinkowo i z pasją. Wyślij nam swój artykuł, z chęcią go opublikujemy! Pamiętaj, że na dowolne tematy pisać możesz również na blogu wbudowanym w portal. Wystarczy się zarejestrować.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tytuł biegnaorientacje.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism Krakowskiego Sądu Okręgowego. Wydawcą portalu jest firma Kvalitet z siedzibą w Krakowie. 

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies (czym są?). Pamiętaj, że możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.