Jesteś tutaj: HomeArtykułyTreningJacek Morawski
Jacek Morawski

Jacek Morawski

środa, 04 grudnia 2013 23:19

Najlepsze trasy 2013 - zaczynamy!

Rok 2013 dobiega końca - jest to dobry moment, aby w jesienno-zimowej scenerii przeanalizować trasy, na których biegaliście w minionym roku. Ogłaszamy Konkurs na Najlepsze Trasy 2013!

środa, 03 lipca 2013 23:14

Medale dla Skandynawów

Tym razem skończyło się bez medalu dla Polaków. Wszystkie medale zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn zgarnęli Skandynawowie, którzy pokazali jak powinno się biegać w trudnym terenie. Teren był naprawę wymagający, z bardzo dużą ilością skał i kamieni, a trasy trudne i zmuszające zawodników do pełnej koncentracji od startu do mety.

wtorek, 02 lipca 2013 14:32

Udane kwalifikacje

Znamy już wyniki kwalifikacji do biegu średniodystansowego, czyli drugiego biegu Mistrzostw Świata Juniorów rozgrywanych w Czechach. Do finału udało się zakwalifikować siódemce naszych zawodników - jest dobrze!

poniedziałek, 01 lipca 2013 20:21

Pierwszy medal!

Jesteśmy po pierwszym biegu Mistrzostw Świata Juniorów - emocji było wiele i to z udziałem naszych! Wśród mężczyzn złoto zdobył Polak - Piotr Parfianowicz, zawodnik warszawskiego UNTS!
 
poniedziałek, 10 czerwca 2013 21:36

Jak kupić skaning?

Skaning laserowy, mimo że dostępny jest w Polsce mniej więcej od roku, nadal nie jest wykorzystywany w takim stopniu, jak być powinien. Aby to w jakiś sposób zmienić i zachęcić ciekawskich do zajęcia się tematem, napiszę dziś o tym, skąd można te dane pozyskać, ile to kosztuje i jak to zrobić. 

czwartek, 23 maja 2013 22:54

Dobór terenu pod sprint

Jak zorganizować dobre zawody sprinterskie? Odpowiedź jest prosta - połowę sukcesu stanowi właściwy dobór terenu rozgrywania zawodów, natomiast druga połowa to dobra budowa tras. Oczywiście jest to pewne uproszczenie, w którym pominięte zostały różne kwestie organizacyjne, ale pokazuje ono istotę tego, co dla zawodnika najważniejsze. Taki rozkład priorytetów rodzi kolejne pytanie - jak dobrać właściwy teren pod sprint? I to właśnie na to pytanie będę chciał znaleźć odpowiedź poniżej.

poniedziałek, 22 kwietnia 2013 20:25

OpenOrienteering Mapper vs. OCAD

Nadszedł czas na porównanie dostępnych na rynku programów do tworzenia map do biegu na orientację. OpenOrienteering Mapper, czyli prężnie rozwijająca się aplikacja oparta na koncepcji Open Source kontra OCAD, czyli istniejący na rynku od ponad 20 lat program, który w zeszłym roku doczekał się już swojej 11 odsłony. Chcecie wiedzieć, który jest lepszy? Szczegóły poniżej!

wtorek, 09 kwietnia 2013 21:04

Jak zrobić mapę cz.IV

Kolejny artykuł z cyklu "Jak zrobić mapę" jest kontynuacją poprzedniego, ponieważ dotyczyć będzie pozyskiwania materiałów podkładowych z georeferencją. Georeferencja pozwala nam pominąć etap wpasowywania podkładu w mapę i zapewnia spójność wszystkich podkładów, więc gra jest warta świeczki. Dodatkowo dzięki niej nie musimy martwić się rozdzielczością naszego podkładu, która wpisywana jest automatycznie.
 
sobota, 30 marca 2013 08:00

Grand Prix Polonia 2013

Po kilku latach na Dolnym Śląsku, w tym roku Grand Prix Polonia przenosi się na Lubelszczyznę, a dokładnie w okolice Puław i Kaziemierza Dolnego. Zawody odbędą się w dniach 9-11 sierpnia, ale przygotowania do zawodów już trwają! Dlaczego warto wziąć w nich udział? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tekście poniżej.

niedziela, 17 marca 2013 23:41

Jak zrobić mapę cz.III

Tym razem trochę szerzej o samym wczytywaniu podkładów do OCADa i związanym z tym procesem pojęciem georeferencji. Jak wczytać plik podkładowy do OCADa i jak nadać mu odpowiednią geometrię - tego wszystkiego dowiecie się poniżej.

Strona 1 z 3

Zapraszamy na zakupy

Gdzie zacząć?

Ranking sezonu 2017

Serwer zielonysport.pl czasowo niedostępny

Facebook

Ostatnie komentarze

O portalu

Jest to pierwszy w Polsce portal o biegu na orientację. Powstał on we współpracy kilkunastu osób - oczywiście pasjonatów orienteeringu. Filarami serwisu są: część redakcyjna, baza map i klubów oraz kalendarz zawodów - wszystko, co trzeba obecnemu... lub przyszłemu orientaliście.

Wesprzyj nas!

Portal istnieje od lipca 2012 roku i na tym etapie najważniejszym wsparciem będzie wsparcie redakcyjne oraz pomoc przy dodawaniu map. Do współpracy zapraszamy każdego! Zachęcamy również do reklamowania się na łamach naszego serwisu.

Dołącz do redakcji

Czekamy na ludzi, którzy potrafią pisać o orienteeringu nietuzinkowo i z pasją. Wyślij nam swój artykuł, z chęcią go opublikujemy! Pamiętaj, że na dowolne tematy pisać możesz również na blogu wbudowanym w portal. Wystarczy się zarejestrować.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tytuł biegnaorientacje.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism Krakowskiego Sądu Okręgowego. Wydawcą portalu jest firma Kvalitet z siedzibą w Krakowie. 

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies (czym są?). Pamiętaj, że możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.