Jesteś tutaj: HomeArtykułyTreningAlpejski coaching

Alpejski coaching

Napisał  31 sierpnia 2012
Coaching - ostatnio bardzo modne słowo. Jak się okazuje, w biegu na orientację również świetnie się sprawdza.

Szeroko rozumiany rozwój, doskonalenie się oraz zdobywanie nowych kwalifikacji pod okiem opiekuna. Dokładnie tyle oznacza coaching. Inaczej mówiąc, coach to twój osobisty trener. I takich w biegu na orientację nie brakuje. Swojego trenera ma praktycznie każdy. 

Jednak zawodnicy łódzkiego Orientusia postanowili pójść krok dalej i nadać o-coachingowi głębszy sens. Otóż każdy spośród młodszych zawodników, oprócz swojego normalnego trenera, posiada osobistego coacha w postaci starszego zawodnika czy zawodniczki. Zasada jest prosta. Docelowo analiza po każdym biegu, pytania i wymiana poglądów. A dla najmłodszych jest to szczególnie cenne, ponieważ wtedy każdy kontakt i zainteresowanie jest na wagę złota. Tym bardziej, jeśli z czasem można wyciągnąć konkretne wnioski, starać się unikać błędów i dalej modelować właściwy rozwój. 

Choć projekt ma dopiero kilka miesięcy, a na wyniki składają się zapewne głównie inne czynniki szkoleniowe, to szczególnie cieszą zwycięstwa najmłodszych i to na arenach międzynarodowych. Tegoroczny wyjazd Orientusiów do austriackiego Tyrolu na Euromeeting, wypełniony międzypokoleniową integracją zawodników, zaowocował już kilkoma etapowymi sukcesami naszych dzieciaków.  

Będziemy dalej śledzić te postępy!


Zaloguj się, by skomentować

Zapraszamy na zakupy

Gdzie zacząć?

Ranking sezonu 2017

Serwer zielonysport.pl czasowo niedostępny

Facebook

Ostatnie komentarze

O portalu

Jest to pierwszy w Polsce portal o biegu na orientację. Powstał on we współpracy kilkunastu osób - oczywiście pasjonatów orienteeringu. Filarami serwisu są: część redakcyjna, baza map i klubów oraz kalendarz zawodów - wszystko, co trzeba obecnemu... lub przyszłemu orientaliście.

Wesprzyj nas!

Portal istnieje od lipca 2012 roku i na tym etapie najważniejszym wsparciem będzie wsparcie redakcyjne oraz pomoc przy dodawaniu map. Do współpracy zapraszamy każdego! Zachęcamy również do reklamowania się na łamach naszego serwisu.

Dołącz do redakcji

Czekamy na ludzi, którzy potrafią pisać o orienteeringu nietuzinkowo i z pasją. Wyślij nam swój artykuł, z chęcią go opublikujemy! Pamiętaj, że na dowolne tematy pisać możesz również na blogu wbudowanym w portal. Wystarczy się zarejestrować.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tytuł biegnaorientacje.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism Krakowskiego Sądu Okręgowego. Wydawcą portalu jest firma Kvalitet z siedzibą w Krakowie. 

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies (czym są?). Pamiętaj, że możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.