Jesteś tutaj: HomeArtykułyTreningWyznacz sobie cel!

Wyznacz sobie cel!

Napisała  23 sierpnia 2013
Nie tylko w Nowy Rok można tworzyć listę celów i postanowień, do których realizacji pragniemy dążyć. Każdy moment jest dobry, żeby zmotywować się do działania, obrać swój sportowy cel i walczyć o jego zdobycie. Ostatnio na portalu pisaliśmy, jaką drogę do sukcesu obrał Fin Jani Lakanen. Warto wziąć z niego przykład i zastanowić się, czego oczekujemy od siebie uprawiając bieg na orientację i jak chcemy to osiągnąć. 

Wyznaczenie
Zanim wyznaczymy sobie jakiś biegowy cel, zastanówmy się realnie na ile nas stać. Pomyślmy, ile będziemy mieli czasu i możliwości, także tych fizycznych, na jego realizację. Przypomnijmy sobie jak wcześniej wyglądały nasze próby osiągania celów i czy zawsze odpowiednio je dobieraliśmy. Wykorzystajmy nasze wcześniejsze doświadczenia do tego, żeby tym razem wszystko przebiegło zgodnie z planem!

Nie zawsze nasze cele muszą być najwyższe, zacznijmy od tych niewielkich, ale równie cieszących nas sukcesów. Zbliża się druga runda najważniejszych zawodów w kraju. Czy nie chcielibyście dorzucić kilku punktów dla swoich klubów podczas Klubowych Mistrzostw Polski albo powalczyć o wysokie miejsca na Mistrzostwach Polski? A może po prostu chcecie poprawić swój wynik z wiosennej edycji tych imprez? Warto się zmotywować i zaplanować swoje poczynania w czasie najbliższych startów. Ich realizacja zagwarantuje satysfakcję i napędzi do kolejnego podjęcia biegowego wyzwania!

Cele na co dzień
Niemalże przez cały czas, najczęściej nieświadomie, wyznaczamy sobie cele, małe i większe zadania. Myślimy: "teraz czas na trening, przebiegnę cały, zgodnie z planem, potem się trochę porozciągam, przeanalizuję jakąś mapę" - pamiętajmy, że nasz codzienny trening jest tylko krokiem do realizacji wielkich założeń i sam w sobie ma charakter osiągniętego celu! Musieliśmy go wcześniej zaplanować, zmotywować się, żeby go przebiec. A to wszystko nic innego jak mały sukces, z którego należy się cieszyć. To własnie on ma nas odpowiednio nastroić i dodać energii, żeby kolejnego dnia chciało się nam tak samo albo jeszcze bardziej!

Myśli optymistycznie
Wyobraź sobie ten doskonały bieg, dzięki któremu twój cel będzie osiągnięty, dosłownie odtwórz sobie w głowie tę chwilę, pomyśl o tym, jakie uczucia będą Ci wtedy towarzyszyć, ile da Ci to radości, jak bardzo będziesz zadowolony z samego siebie i jak pozytywnie na Twój sukces zareagują Twoi przyjaciele. Takie wyobrażenie automatycznie mobilizuje nas do działania. Wizualizuj więc swoje cele zawsze, kiedy tylko zwątpisz w swoje możliwości!

Wskazówki do realizowania celów:
1. Niech Twoje cele będą nieskomplikowane, precyzyjnie zaplanowane, jasno określone.
2. Musisz być konsekwentny w ich realizacji - nie przerywaj pracy nad sobą, trenuj, szukaj motywacji i nie poddawaj się!
3. Nie zwlekaj z rozpoczęciem dążenia do celu, swoje działania zacznij od zaraz!
4. Uświadom sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych, zacznij udowadniać sobie, na ile Cię stać.

Powodzenia!


Zaloguj się, by skomentować

Zapraszamy na zakupy

Gdzie zacząć?

Ranking sezonu 2017

Serwer zielonysport.pl czasowo niedostępny

Facebook

Ostatnie komentarze

O portalu

Jest to pierwszy w Polsce portal o biegu na orientację. Powstał on we współpracy kilkunastu osób - oczywiście pasjonatów orienteeringu. Filarami serwisu są: część redakcyjna, baza map i klubów oraz kalendarz zawodów - wszystko, co trzeba obecnemu... lub przyszłemu orientaliście.

Wesprzyj nas!

Portal istnieje od lipca 2012 roku i na tym etapie najważniejszym wsparciem będzie wsparcie redakcyjne oraz pomoc przy dodawaniu map. Do współpracy zapraszamy każdego! Zachęcamy również do reklamowania się na łamach naszego serwisu.

Dołącz do redakcji

Czekamy na ludzi, którzy potrafią pisać o orienteeringu nietuzinkowo i z pasją. Wyślij nam swój artykuł, z chęcią go opublikujemy! Pamiętaj, że na dowolne tematy pisać możesz również na blogu wbudowanym w portal. Wystarczy się zarejestrować.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tytuł biegnaorientacje.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism Krakowskiego Sądu Okręgowego. Wydawcą portalu jest firma Kvalitet z siedzibą w Krakowie. 

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies (czym są?). Pamiętaj, że możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.