Jesteś tutaj: HomeArtykułySprzętCzwarty Magazyn bieg na orientację

Czwarty Magazyn bieg na orientację

Napisał  10 grudnia 2018
Czwarty numer Magazynu bieg na orientację naładowany jest wiedzą, wywiadami i zdjęciami. W tym roku mamy dla Was też nowość: kalendarz ścienny A3 z oznaczonymi zawodami CTZ!
 
Jak Milos Nykodym dochodził do zwycięstwa w Pucharze Świata? Jak uczyć się na porażkach? Jak się mieszka w Finlandii? Jak ćwiczyć mięśnie, jakie stosować treningi alternatywne? Kto zwyciężył w klasyfikacji medalowej MP? Jak analizować swoje biegi? Czy na szczyt prowadzi zawsze ta sama droga? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie prezentowanym numerze. Pełen spis treści znajdziecie poniżej:


Mapa — 4
WOC 2018 — 6
Orientacja Precyzyjna — 8
Czar północy — 10
Analiza treningów technicznych i zawodów — 12
O porażce słów kilka — 14
Kształtowanie siły biegowej: podbiegi — 16
Trening alternatywny: kolarstwo — 18
Jak przygotować mięśnie na wszystko? — 20
Różne drogi na szczyt — 22
Wywiad: Oleksandr Kratov — 24
Stałe punkty kontrolne — 26
Kalendarz ścienny z CTZ 2019 — 29
Tabela medalowa MP — 33
Orientuj się! — 36
Historia Mistrzostw Świata — 38
Know-how klasyka — 42
Jak analizować bieg na orientację — 44
Harpagan — 46
Wywiad: Miloš Nykodým — 49
Wywiad: Irena Morawska — 52
Suplementy diety — 54
Kalendarz zawodów 2019 — 56
Jak trenować BnO w mieście? — 58

Sprzedaż Magazynu realizujemy wysyłkowo. Zapraszamy na www.sklep.biegnaorientacje.pl gdzie w wygodny sposób, płacąc online, zamówicie swój egzemplarz. 
Autorzy:
Redaktor Naczelna: Paulina Cygler, korekta: Katarzyna Nowicka, opracowanie graficzne: Sławek Cygler
Redakcja: Wojciech Bajak, Teresa Bugaj, Dominika Bąkowska, Wojciech Dwojak, Łukasz Gryzio, Ewa Gwóźdź, Kacper Kuca, Tomasz Lubkiewicz, Kostiantyn Majasow, Anna Morawska, Michał Olejnik, Rafał Podziński, Fryderyk Pryjma, Agata Stankiewicz, Lucyna Wiktor
Zdjęcia: Tomas Bubela, Magdalena i Ryszard Chachurscy, Jarosław Dulny, Mareks Galinovskis, Moa Gustafsson, Agata Majasow, 
Fryderyk Pryjma, Marcin Szymkowiak, Wojciech Wiktor, „Azymut” 45 Gdynia, „Tur” Borówka, Gmina Trzebnica, Aglomeracja Wrocławska


Zaloguj się, by skomentować

Zapraszamy na zakupy

Gdzie zacząć?

Facebook

O portalu

Jest to pierwszy w Polsce portal o biegu na orientację. Powstał on we współpracy kilkunastu osób - oczywiście pasjonatów orienteeringu. Filarami serwisu są: część redakcyjna, baza map i klubów oraz kalendarz zawodów - wszystko, co trzeba obecnemu... lub przyszłemu orientaliście.

Wesprzyj nas!

Portal istnieje od lipca 2012 roku i na tym etapie najważniejszym wsparciem będzie wsparcie redakcyjne oraz pomoc przy dodawaniu map. Do współpracy zapraszamy każdego! Zachęcamy również do reklamowania się na łamach naszego serwisu.

Dołącz do redakcji

Czekamy na ludzi, którzy potrafią pisać o orienteeringu nietuzinkowo i z pasją. Wyślij nam swój artykuł, z chęcią go opublikujemy! Pamiętaj, że na dowolne tematy pisać możesz również na blogu wbudowanym w portal. Wystarczy się zarejestrować.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tytuł biegnaorientacje.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism Krakowskiego Sądu Okręgowego. Wydawcą portalu jest firma Kvalitet z siedzibą w Krakowie. 

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies (czym są?). Pamiętaj, że możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.