Jesteś tutaj: HomeArtykułyAktualnościŁukasz Gryzio
Łukasz Gryzio

Łukasz Gryzio

niedziela, 22 marca 2015 16:48

Sztafety w odwrocie?

W minionym roku w biegu na orientację w naszym kraju mogliśmy zauważyć pewną tendencję. Tendencja ta dotyczy biegów sztafetowych.
wtorek, 10 czerwca 2014 22:30

Łyk historii cz. 1 Frekwencja na zawodach

Obecnie jeśli chcemy prześledzić co się działo w polskiej orientacji w ciągu kilku ostatnich lat wystarczy trochę "poszperać" w internecie. Jednak co w przypadku lat odrobinę odleglejszych? Ilu zawodników startowało na zawodach, kto zostawał mistrzem Polski w poszczególnych kategoriach, który klub był najlepszy w kraju? Na te i być może na kilka innych pytań postaram się odpowiedzieć w cyklu artykułów "łyk historii".
wtorek, 31 grudnia 2013 00:00

Bieg na orientację na World Games

Jeśli nie dojdzie do nieoczekiwanych zmian, we Wrocławiu zostaną rozegrane takie same dystanse jak w Kolumbii w 2013 roku. Przypomnijmy, że w Ameryce Południowej zawodnicy ścigali się na dystansie sprinterskim (kat. kobieca i męska), średnim (kat. kobieca i męska) oraz w mieszanych sztafetach sprinterskich (w sztafecie dwie kobiety i dwóch mężczyzn).
 
poniedziałek, 09 grudnia 2013 22:06

World Games 2017

Co kilka lat, cyklicznie odbywają się wielkie sportowe święta o wymiarze globalnym – Letnie Igrzyska Olimpijskie oraz Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Są to najbardziej prestiżowe zawody sportowe dla zawodników, trenerów, działaczy oraz kibiców. Niestety nie wszystkie dyscypliny sportowe mają możliwość znalezienia się w programie Igrzysk. Taką dyscypliną jest m.in. Bieg na Orientację. Na szczęście my także mamy swoje miejsce. Bieg na orientację znajduję się w programie zawodów World Games potocznie nazywanych Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich.
czwartek, 07 listopada 2013 00:00

O-Games - analiza

Nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają do sportu, w tym także do biegu na orientację. Od dłuższego już czasu na największych i najważniejszych imprezach (Mistrzostwa Świata, Puchar Świata, Tiomila, Oringen, itp.) mamy możliwość śledzenia na żywo dokładnej pozycji zawodników na mapie dzięki nadajnikom GPS.
środa, 11 września 2013 16:43

Frekwencja na zawodach

Dziś przedstawię czytelnikom trochę statystyki odnośnie frekwencji na zawodach w Polsce w bieżącym roku. Wprawdzie druga część sezonu dopiero się zaczyna, jednak praktycznie wszystkie polskie wielodniówki zostały już rozegrane. W związku z tym już teraz można się pokusić o statystyczne podsumowanie frekwencji na poszczególnych zawodach.


czwartek, 01 sierpnia 2013 19:33

Braterska rywalizacja

Rywalizacja wśród rodzeństwa jest bardzo często spotykanym zjawiskiem. Jak wiadomo bieg na orientację jest sportem, który często uprawiają całe rodziny, a więc także rodzeństwo. Dziś rozmawiamy o braterskiej rywalizacji z braćmi Pabichów, którzy od kilku lat ścigają się w kategorii seniorów. 
wtorek, 23 lipca 2013 10:51

Reforma terminarza zawodów

Ci bardziej dociekliwi już zapewne zauważyli, że od przyszłego roku czekają nas duże zmiany w sposobie rozgrywania najważniejszych imprez centralnych w Polsce w Biegu na Orientację. Warto je znać, bo zmiany na pewno nie są tylko kosmetyczne.

Zapraszamy na zakupy

Gdzie zacząć?

Ranking sezonu 2017

Serwer zielonysport.pl czasowo niedostępny

Facebook

Ostatnie komentarze

O portalu

Jest to pierwszy w Polsce portal o biegu na orientację. Powstał on we współpracy kilkunastu osób - oczywiście pasjonatów orienteeringu. Filarami serwisu są: część redakcyjna, baza map i klubów oraz kalendarz zawodów - wszystko, co trzeba obecnemu... lub przyszłemu orientaliście.

Wesprzyj nas!

Portal istnieje od lipca 2012 roku i na tym etapie najważniejszym wsparciem będzie wsparcie redakcyjne oraz pomoc przy dodawaniu map. Do współpracy zapraszamy każdego! Zachęcamy również do reklamowania się na łamach naszego serwisu.

Dołącz do redakcji

Czekamy na ludzi, którzy potrafią pisać o orienteeringu nietuzinkowo i z pasją. Wyślij nam swój artykuł, z chęcią go opublikujemy! Pamiętaj, że na dowolne tematy pisać możesz również na blogu wbudowanym w portal. Wystarczy się zarejestrować.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tytuł biegnaorientacje.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism Krakowskiego Sądu Okręgowego. Wydawcą portalu jest firma Kvalitet z siedzibą w Krakowie. 

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies (czym są?). Pamiętaj, że możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.