Jesteś tutaj: HomeArtykułyAktualnościKrajowy Zjazd Delegatów PZOS - wybory!

Krajowy Zjazd Delegatów PZOS - wybory!

Napisał  03 kwietnia 2016

Podsumowanie ostatnich 4 lat w orientacji sportowej, wybór nowych władz Związku oraz przyjęcie dalszych kierunków rozwoju i pomysłów na przyszłość to tematy, które poruszono podczas Krajowego Zjazdu Delegatów 3 kwietnia w Warszawie.

Diagnoza z Ministerstwa
Światowe Igrzyska Sportowe The World Games 2017 we Wrocławiu to główny sprawdzian szkoleniowy i organizacyjny będący jednocześnie potencjałem i szansą na dalszy rozwój. „Od tego zależy Wasza przyszłość” – powiedział Andrzej Banasiak z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jednoznacznie wskazując na priorytety na kolejną kadencję.

Szansa w szkołach i Olimpiadzie
Prezes Honorowy, Taduesz Patejko, podkreślił znaczenie współpracy ze szkołami i Szkolnym Związkiem Sportowym, szczególnie w obecnej sytuacji, która jest trudna i wymaga systemowego działania.  Niezbędne jest jednak zaangażowanie lokalnych animatorów i klubów, które wciąż pozostawia wiele do życzenia. Gotowy projekt i produkt zostały już przygotowane przez Tadeusza i Przemysława Patejkę.  

Podsumowanie działań
Jerzy Antonowicz, dotychczasowy Prezes Związku, podsumował działania ustępującego Zarządu wskazując na poszczególne obszary działań. Udało się zwiększyć ilość licencjonowanych zawodników, ale wciąż wyzwaniem jest zwiększanie ilości klubów. Cieszyć może postęp w obszarach kartografii, organizacji zawodów czy nowych technologii. Pojawiły się też relacje dla ludzi spoza środowiska. Nadal brakuje zaangażowania osób w komisjach. Niezbędne są dalsze działania marketingowe i otwieranie się na nowych zawodników.     

Sede vacante
Najważniejszą informacją, na którą czeka całe środowisko jest to, kto zostanie prezesem. Podczas Krajowego Zjazdu Delegatów żaden z zaproponowanych kandydatów nie zgodził się objąć tej funkcji, co spowodowało pat. Zarządzona została przerwa w obradach, po której nadal nie było kandydata. Wobec tego, po dalszej części obrad, wypracowane zostało stanowisko, aby zarządzić dwutygodniową przerwę w obradach i znaleźć optymalnego kandydata. W związku z tym, dalsza część obrad odbędzie się podczas Mistrzostw Polski w Długodystansowym BnO w Suwałkach, 16 kwietnia o godz. 20. Szczegóły ukażą się na stronie zielonysport.pl. Również wtedy zostanie wybrany cały Zarząd.

AKTUALIZACJA - źródło zielonysport.pl

Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Orientacji Sportowej, po wznowieniu obrad przerwanych 3.04.2016 r. w Warszawie, w dniu 16.04.2016 r. w Suwałkach wybrał władze na lata 2016-2020:

Prezes PZOS: Krzysztof Urbaniak
Członkowie Zarządu PZOS: Barbara Nowak, Joanna Parfianowicz, Łukasz Charuba, Wojciech Dwojak
Komisja Rewizyjna: Przewodniczący: Jacek Olas, członkowie: Tadeusz Jaworski, Stanisław Wasilewski

Zaloguj się, by skomentować

Zapraszamy na zakupy

Gdzie zacząć?

Facebook

O portalu

Jest to pierwszy w Polsce portal o biegu na orientację. Powstał on we współpracy kilkunastu osób - oczywiście pasjonatów orienteeringu. Filarami serwisu są: część redakcyjna, baza map i klubów oraz kalendarz zawodów - wszystko, co trzeba obecnemu... lub przyszłemu orientaliście.

Wesprzyj nas!

Portal istnieje od lipca 2012 roku i na tym etapie najważniejszym wsparciem będzie wsparcie redakcyjne oraz pomoc przy dodawaniu map. Do współpracy zapraszamy każdego! Zachęcamy również do reklamowania się na łamach naszego serwisu.

Dołącz do redakcji

Czekamy na ludzi, którzy potrafią pisać o orienteeringu nietuzinkowo i z pasją. Wyślij nam swój artykuł, z chęcią go opublikujemy! Pamiętaj, że na dowolne tematy pisać możesz również na blogu wbudowanym w portal. Wystarczy się zarejestrować.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tytuł biegnaorientacje.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism Krakowskiego Sądu Okręgowego. Wydawcą portalu jest firma Kvalitet z siedzibą w Krakowie. 

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies (czym są?). Pamiętaj, że możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.