Jesteś tutaj: HomeArtykułyAktualnościCała Polska biega z mapą w Twoim mieście!

Cała Polska biega z mapą w Twoim mieście!

Napisał  18 lutego 2016
Szósty rok z rzędu akcja Cała Polska biega z mapą wpisuje się w kalendarz orientacji sportowej w Polsce. Jak będzie w tym roku, ile miast weźmie udział w akcji, czy padnie rekord frekwencji?

7 maja, w sobotę, w ponad 20 polskich miastach i miejscowościach, na miejskich placach, rynkach, popularnych miejscach rozrywki i rekreacji każdy, zupełnie za darmo, będzie mógł spróbować swoich sił w biegu na orientację.

Jak to się zaczęło?
Akcja Cała Polska biega z mapą ma już swoją małą historię. Od 2011 roku ma stałe miejsce w kalendarzu orientacji sportowej. Początkowo jako inicjatywa ówczesnej Komisji Strategii Rozwoju i Promocji BnO przy Polskim Związku Orientacji Sportowej obejmowała kilka miast głównych (duże ośrodki, jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Łódź, Gdańsk, Poznań) i miasta towarzyszące, które dołączały do akcji. Podobnie było w roku kolejnym, 2012. Następnie pieczę nad akcją przejęła Komisja Marketingu przy PZOS.

Przełom nastąpił w roku 2013, kiedy w trzeciej edycji, na równych prawach, w akcji wystartowało 17 miast: Bytów, Chrzanów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Jelenia Góra, Kraków, Kwidzyn, Limanowa, Łódź, Poznań, Rumia, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zamość, Złocieniec.

Z czasem dołączały kolejne. W roku 2014 było to już 21 miast: Bytów, Chrzanów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Jastrzębie Zdrój, Jelenia Góra, Kraków, Kwidzyn, Limanowa, Łódź, Poznań, Rumia, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zamość, Zielona Góra, Złocieniec.

Historyczny rekord padł na pięciolecie akcji, kiedy impreza odbyła się w 25 miastach, wśród których były: Bytów, Chełmno, Chrzanów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gliwice, Jelenia Góra, Kraków, Limanowa, Łódź, Nowa Sarzyna, Piecki, Przeworsk, Puszczykowo, Reda, Rumia, Sopot, Sosnowiec, Studzionka, Warszawa, Wieruszów, Wrocław, Zamość, Zielona Góra, Złocieniec.

Z roku na rok frekwencja rosła, przekraczając 3 tysiące uczestników, którzy brali jednego dnia, w jednym czasie, do ręki mapę i próbowali swoich sił w biegu na orientację.

2016?
Bieżący rok to kolejne wyzwanie, kolejna zachęta dla lokalnych organizatorów, trenerów i animatorów sportu, którzy swoim wysiłkiem i poświęceniem stanowią o sile tej akcji. Do końca lutego czynny jest formularz przez który można zgłaszać się do akcji. Link do formularza

Dlaczego warto?
Wiele osób ze środowiska pyta, czy warto, czy opłaca się ciągle angażować i poświęcać swój czas. Odpowiedź jest prosta. Tak. Nawet jeśli zaraz pojawiają się kolejne pytania o rosnącą frekwencję na zawodach w orientacji sportowej i oczekiwania szybkich rezultatów, w akcji należy szukać czegoś więcej. Albowiem prócz setek osób, które wystartowały w poszczególnych miastach w akcji, Cała Polska biega z mapą ma niezwykły potencjał promocyjny i markę. Kolejne wielokrotności bezpośrednich uczestników widziały z boku samo przedsięwzięcie, zidentyfikowały dyscyplinę, być może przeczytały w prasie czy internecie o wydarzeniu. A może być ich jeszcze więcej. To właśnie oni mają szansę w przyszłości być beneficjentami biegu na orientację. Dlatego tym bardziej warto.

Nie czekaj, zgłoś się już dziś do organizacji w swoim mieście bądź weź udział w wydarzeniu jako uczestnik.

Więcej na biegajzmapa.pl
Zaloguj się, by skomentować

Zapraszamy na zakupy

Gdzie zacząć?

Facebook

O portalu

Jest to pierwszy w Polsce portal o biegu na orientację. Powstał on we współpracy kilkunastu osób - oczywiście pasjonatów orienteeringu. Filarami serwisu są: część redakcyjna, baza map i klubów oraz kalendarz zawodów - wszystko, co trzeba obecnemu... lub przyszłemu orientaliście.

Wesprzyj nas!

Portal istnieje od lipca 2012 roku i na tym etapie najważniejszym wsparciem będzie wsparcie redakcyjne oraz pomoc przy dodawaniu map. Do współpracy zapraszamy każdego! Zachęcamy również do reklamowania się na łamach naszego serwisu.

Dołącz do redakcji

Czekamy na ludzi, którzy potrafią pisać o orienteeringu nietuzinkowo i z pasją. Wyślij nam swój artykuł, z chęcią go opublikujemy! Pamiętaj, że na dowolne tematy pisać możesz również na blogu wbudowanym w portal. Wystarczy się zarejestrować.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tytuł biegnaorientacje.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism Krakowskiego Sądu Okręgowego. Wydawcą portalu jest firma Kvalitet z siedzibą w Krakowie. 

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies (czym są?). Pamiętaj, że możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.