Jesteś tutaj: HomeArtykułyAktualnościMistrz 12. miejsca

Mistrz 12. miejsca

Napisane przez  Piotr Paszyński 15 sierpnia 2014
Oby precyzja Piotrka nie zadziałała jutro. O co chodzi? Przeczytajcie poniżej:

12. miejsce upodobał sobie Piotrek Parfianowicz na Akademickich MŚ w Czechach. Dzisiejszy wynik z middla jest identyczny jak miejsce w sztafecie sprinterskiej i na longu. Wśród kobiet dziś najlepsza Ewa Gwóźdź z 30-tym czasem. Płaski teren, zmienna przebieżność i małe rozmiary najważniejszych elementów mapy, z tym przyszło się zmierzyć dziś zawodnikom. We znaki szczególnie dały się końcówki małych rowów w "zielonym". Gosi Szelidze i Maćkowi Heweltowi udało się zmieścić w czterdziestce, zajęli odpowiednio 39. i 40. miejsce. Pozostałe miejsca trochę za połową stawki: 57. Agata Stankiewicz, 59. Paulina Faron, 62. Kuba Drągowski.

Jutro od godziny 10.00 ostatnia konkurencja WUOC - sztafety. Nasi pobiegną w następujących składach: Faron, Szeliga, Gwóźdź oraz Hewelt, Parfianowicz, Drągowski. Trzymamy kciuki i wreszcie liczymy na miejsce w 10!

fot. Joanna Parfianowicz

1 komentarz

 • Link do komentarza Zbigniew Malinowski niedziela, 17 sierpnia 2014 13:08

  Akademickie Mistrzostwa Świata to jest ciekawa składanka bo przekrój jest od medalistów Mistrzostw Świata do młodzieży traktującej te zawody naprawdę "akademicko". Niektórzy - co widać - traktują je bardzo poważnie - a niektórzy rozrywkowo.
  W tym kontekście 12-te miejsce nie jest może wielkim sukcesem ale nie jest też wcale złe. Szczególnie jeśli widzi się nazwiska powyżej.

  Nie do końca wiem jak końcówki rowów "dały się we znaki" naszym zawodnikom, ale ja bym szukał jakichś powtarzalnych schematów: jeśli taki typ punktu dla większości naszych zawodników był problematyczny to może jest tu jakaś ukryta reguła szkoleniowa, która nie zagrała i trzeba na to zwracać uwagę w przyszłości?
  [Strzelam w ciemno, ale w dawnych czasach zwracano mi uwagę, żeby wchodząc na azymut na obiekt liniowy zawsze systematycznie "znosić" w jedną stronę co eliminuje wątpliwości typu "zniosło mnie w lewo czy w prawo?"]
  Podobnej reguły można by poszukać w biegu sztafetowym: kiepski (albo nawet bardzo kiepski) sam początek a potem już bieg niemalże fantastyczny (zważywszy na brak kontaktu z czołówką to tempo nasi zawodnicy i zawodniczki biegli bardzo dobrze). Jeśli podobnie wygląda sytuacja w obydwu sztafetach to może coś jest na rzeczy?

  Myślę, że to jest bardzo dobra szansa na to, żeby przeanalizować błędy, opisać je i się nimi podzielić: żeby następcy mieli szansę ich unikać. Zawsze w tym przypadku przychodzi mi na myśl Oyvin Thon, który po analizie swoich biegów potrafił skrótowo ogólnić: "na dwa pierwsze punkty i przedostatni muszę wchodzić bardzo spokojnie". I jeszcze to stosował.

Zaloguj się, by skomentować

Zapraszamy na zakupy

Gdzie zacząć?

Ranking sezonu 2017

Serwer zielonysport.pl czasowo niedostępny

Facebook

Ostatnie komentarze

O portalu

Jest to pierwszy w Polsce portal o biegu na orientację. Powstał on we współpracy kilkunastu osób - oczywiście pasjonatów orienteeringu. Filarami serwisu są: część redakcyjna, baza map i klubów oraz kalendarz zawodów - wszystko, co trzeba obecnemu... lub przyszłemu orientaliście.

Wesprzyj nas!

Portal istnieje od lipca 2012 roku i na tym etapie najważniejszym wsparciem będzie wsparcie redakcyjne oraz pomoc przy dodawaniu map. Do współpracy zapraszamy każdego! Zachęcamy również do reklamowania się na łamach naszego serwisu.

Dołącz do redakcji

Czekamy na ludzi, którzy potrafią pisać o orienteeringu nietuzinkowo i z pasją. Wyślij nam swój artykuł, z chęcią go opublikujemy! Pamiętaj, że na dowolne tematy pisać możesz również na blogu wbudowanym w portal. Wystarczy się zarejestrować.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tytuł biegnaorientacje.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism Krakowskiego Sądu Okręgowego. Wydawcą portalu jest firma Kvalitet z siedzibą w Krakowie. 

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies (czym są?). Pamiętaj, że możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.