Jesteś tutaj: HomeArtykułyAktualnościAkademicki Sprint

Akademicki Sprint

Napisane przez  Piotr Paszyński 14 sierpnia 2014
Kolejny bieg Akademickich Mistrzostw Świata niezawodnie relacjonowany przez Trenera ekipy - Piotra Paszyńskiego:

Sprint nie dla Polaków. Niestety wydawało się, że sprint powinien być naszą silną bronią. Liczne sukcesy juniorów w tej konkurencji, spora liczba takich biegów w Polsce, to jednak nie miało dziś znaczenia. Większość z dzisiaj startujących naszych reprezentantów nie ustrzegła się błędów, a niektóre były niestety kardynalne. W terenie z krętymi alejkami i dużymi przewyższeniami każdy błąd był kosztowny. Najlepsza wśród kobiet okazała się Gosia Szeliga - 34. miejsce. Najlepszy wśród mężczyzn Piotr Parfianowicz - 39. miejsce. Pozostałe miejsca Polaków: 41. Kuba Drągowski, 48. Ewa Gwóźdź, 49. Paulina Faron, 63. Agata Stankiewicz, 81. Maciej Hewelt.

Jutro bieg średni. Nowy teren, nowy dzień, nowe nadzieje. Pierwsza do lasu wyruszy Gosia Szeliga 10:15, pierwszy z mężczyzn Kuba Drągowski 11:30. Medalowe roztrzygnięcia u kobiet około 13:45, u mężczyzn pół godziny później.

Strona zawodów
Listy startowe

fot. Piotr Paszyński
Zaloguj się, by skomentować

Zapraszamy na zakupy

Gdzie zacząć?

Ranking sezonu 2017

Serwer zielonysport.pl czasowo niedostępny

Facebook

Ostatnie komentarze

O portalu

Jest to pierwszy w Polsce portal o biegu na orientację. Powstał on we współpracy kilkunastu osób - oczywiście pasjonatów orienteeringu. Filarami serwisu są: część redakcyjna, baza map i klubów oraz kalendarz zawodów - wszystko, co trzeba obecnemu... lub przyszłemu orientaliście.

Wesprzyj nas!

Portal istnieje od lipca 2012 roku i na tym etapie najważniejszym wsparciem będzie wsparcie redakcyjne oraz pomoc przy dodawaniu map. Do współpracy zapraszamy każdego! Zachęcamy również do reklamowania się na łamach naszego serwisu.

Dołącz do redakcji

Czekamy na ludzi, którzy potrafią pisać o orienteeringu nietuzinkowo i z pasją. Wyślij nam swój artykuł, z chęcią go opublikujemy! Pamiętaj, że na dowolne tematy pisać możesz również na blogu wbudowanym w portal. Wystarczy się zarejestrować.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tytuł biegnaorientacje.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism Krakowskiego Sądu Okręgowego. Wydawcą portalu jest firma Kvalitet z siedzibą w Krakowie. 

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies (czym są?). Pamiętaj, że możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.