Jesteś tutaj: HomeArtykułyAktualnościMistrzostwa Czech w sprincie 2014

Mistrzostwa Czech w sprincie 2014

Napisał  07 maja 2014
Już jutro kolejne zagraniczne zawody, na których zobaczymy wielu polskich zawodników.

Mowa oczywiście o Mistrzostwach Czech w sprincie odbywające się w miejscowości Znojmo, tuż pod granicą austriacką. Z Polski (może oprócz Górnego Śląska) nie jest tam ani blisko, ani dogodnie dojechać, zatem obecność zawodników z Raszkowa lub Warszawy w środku tygodnia może dziwić, ale na pewno cieszy. Najwyraźniej czego się nie robi, aby pościgać się o stawkę na dystansie sprinterskim, kiedy na 10 najlepszych sprinterskich tras z zeszłego roku w Polsce 7 albo 8 pochodzi z zawodów popularyzacyjnych.

Niewątpliwym sukcesem organizatora jest możliwość oglądania biegów elity na żywo w godzinach 12-14 poprzez stronę czeskiej telewizji. Wszystko wskazuje na to, że będzie ona także dostępna dla widzów z polskim IP, czego niestety nie można powiedzieć np. o całej relacji z poszczególnych dystansów z zeszłorocznych MŚJ. Spragnieni emocji mogą obejrzeć sobie m. in. relację z zeszłorocznych MCR w sprincie lub 60-minutowe podsumowanie JWOCa.

Startujący jutro w Znojmo:

H21: Mikołaj Dutkowski i Rafał Podziński
H20: Mateusz Dzioba (2 tygodnie temu czwarty na MCR w biegu nocnym)
H18: Przemysław Kaczocha
H45: Piotr Cych

D21: Monika Gajda, Agata Stankiewicz i Iwona Wicha
D20: Dominika Brajer
D18: Weronika Cych i Aleksandra Hornik

Oraz w kategoriach dodatkowych (nie walczących o medale):
H21A: Kuba Drągowski
H18C: Piotr Niezgódka
H14C: Kamil Garstka
H14C: Krzysztof Żurkiewicz
H12C: Hubert Michalak

D21A: Anna Matyba i Malwina Wysocka
D14C: Dominika Niezgódka

Zaloguj się, by skomentować

Zapraszamy na zakupy

Gdzie zacząć?

Ranking sezonu 2017

Serwer zielonysport.pl czasowo niedostępny

Facebook

Ostatnie komentarze

O portalu

Jest to pierwszy w Polsce portal o biegu na orientację. Powstał on we współpracy kilkunastu osób - oczywiście pasjonatów orienteeringu. Filarami serwisu są: część redakcyjna, baza map i klubów oraz kalendarz zawodów - wszystko, co trzeba obecnemu... lub przyszłemu orientaliście.

Wesprzyj nas!

Portal istnieje od lipca 2012 roku i na tym etapie najważniejszym wsparciem będzie wsparcie redakcyjne oraz pomoc przy dodawaniu map. Do współpracy zapraszamy każdego! Zachęcamy również do reklamowania się na łamach naszego serwisu.

Dołącz do redakcji

Czekamy na ludzi, którzy potrafią pisać o orienteeringu nietuzinkowo i z pasją. Wyślij nam swój artykuł, z chęcią go opublikujemy! Pamiętaj, że na dowolne tematy pisać możesz również na blogu wbudowanym w portal. Wystarczy się zarejestrować.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tytuł biegnaorientacje.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism Krakowskiego Sądu Okręgowego. Wydawcą portalu jest firma Kvalitet z siedzibą w Krakowie. 

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies (czym są?). Pamiętaj, że możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.