Jesteś tutaj: HomeArtykułyAktualnościPuchar Świata i Mistrzostwa Europy

Puchar Świata i Mistrzostwa Europy

Napisał  06 kwietnia 2014
Już za tydzień rusza sezon w Polsce (Mistrzostwa Polski w ultralongu, zgłosiło się aż 229 osób, na stronie są już parametry tras), a już teraz na świecie rozgrywają się zawody najwyższej rangi. Przenosimy się na półwysep iberyjski:

Od wczoraj trwa Puchar Świata - 2 i 3 runda (pierwsza odbywała się w Turcji na przełomie lutego i marca) w Hiszpanii. Nie sposób nie zacząć od nieprawdopodobnej historii z wczorajszego longa, istnego koszmaru organizatora zawodów: kategoria mężczyzn musiała zostać unieważniona, ponieważ przez pomyłkę zaczęto zbierać punkty jeszcze przed powrotem wszystkich zawodników z lasu. Na końcu startują oczywiście najlepsi, jakież więc musiało być ich zdziwienie, kiedy ostatnich kilku punktów już po prostu nie było. Cała sytuacja dotknęła około 6-9 zawodników. Kobiety miały szansę biegać ze wszystkimi punktami w lesie... 

Daria i Bartosz
Na zdecydowane wyróżnienie zasługuje bardzo dobry występ Darii Lajn, która zajęła 16-te miejsce. W unieważnionej kategorii panów najlepiej z polaków wypadł Bartosz Pawlak plasując się na 17 pozycji (gdyby z punktami wszystko było w porządku, zapewne spadłby kilka miejsc, ale przy bardzo wysokim i wyrównanym poziomie u mężczyzn jest to i tak świetny wynik). Warto dodać, że teren w Hiszpanii jest bardzo ciężki nie tylko technicznie, ale również fizycznie - oprócz sporych przewyższeń zawodnicy muszą zmierzyć się z miejscami gęstym i uciążliwym poszyciem.

Puchar Świata, Hiszpania:
sobota, 5.04 - long - wyniki, GPS replay
niedziela, 6.04 - middle - wyniki online, GPS tracking, relacja video
Nasza reprezentacja: Daria Lajn, Anna Morawska, Paulina Faron, Bartosz Pawlak, Rafał Podziński

Mistrzostwa Europy, Portugalia:
Strona zawodów - tutaj
Biuletyn - tutaj
czwartek, 10.04 - middle Q
piątek, 11.04 - long Q
sobota, 12.04 - sprint Q
niedziela, 13.04 - sprint Final
poniedziałek, 14.04 - middle Final
wtorek, 15.04 - long Final
Nasza reprezentacja: Daria Lajn, Mateusz Wensław, Wojciech Kowalski, Bartosz Pawlak

fot.: World Cup Spain
Zaloguj się, by skomentować

Zapraszamy na zakupy

Gdzie zacząć?

Ranking sezonu 2017

Serwer zielonysport.pl czasowo niedostępny

Facebook

Ostatnie komentarze

O portalu

Jest to pierwszy w Polsce portal o biegu na orientację. Powstał on we współpracy kilkunastu osób - oczywiście pasjonatów orienteeringu. Filarami serwisu są: część redakcyjna, baza map i klubów oraz kalendarz zawodów - wszystko, co trzeba obecnemu... lub przyszłemu orientaliście.

Wesprzyj nas!

Portal istnieje od lipca 2012 roku i na tym etapie najważniejszym wsparciem będzie wsparcie redakcyjne oraz pomoc przy dodawaniu map. Do współpracy zapraszamy każdego! Zachęcamy również do reklamowania się na łamach naszego serwisu.

Dołącz do redakcji

Czekamy na ludzi, którzy potrafią pisać o orienteeringu nietuzinkowo i z pasją. Wyślij nam swój artykuł, z chęcią go opublikujemy! Pamiętaj, że na dowolne tematy pisać możesz również na blogu wbudowanym w portal. Wystarczy się zarejestrować.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tytuł biegnaorientacje.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism Krakowskiego Sądu Okręgowego. Wydawcą portalu jest firma Kvalitet z siedzibą w Krakowie. 

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies (czym są?). Pamiętaj, że możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.