Jesteś tutaj: HomeArtykułyAktualnościKatowice Wieczorową Porą

Katowice Wieczorową Porą

Napisał  29 stycznia 2014
Jeżeli znudziło Ci się "zwykłe" bieganie, chciałbyś urozmaicić swój trening, spotkać fajnych ludzi, miło spędzić wieczór... wpadnij na nasze zawody. Tak organizatorzy reklamują kolejny cykl miejskich sprinterskich biegów na orientację, które odbywają się w tygodniu, po zmroku. Sprawdźmy, jak to się robi w Katowicach.

Katowice Wieczorową Porą oferują do wyboru dwie trasy: OPEN - to propozycja dla początkujących (start w pojedynkę lub w parach) oraz PROFI - start tylko solo.
Jak dotąd odbyły się trzy odsłony tejże imprezy (listopad, grudzień oraz styczeń). Organizatorami zawodów są: Śląskie Stowarzyszenie Podróżnicze „Garuda”, AWF Katowice, Samodzielny Pododdział Wolontariuszy oraz UM Katowice. Z wymienionych „instytucji” najbardziej zaangażowanymi w projekt osobami wydają się być koledzy Franke i Waluga, aczkolwiek podkreślić należy fakt, iż w dniu zawodów liczba działających osób sięga bez mała dwudziestu.

Pierwsza odsłona zawodów miała miejsce 21 listopada 2013 r. Bazę imprezy stanowił Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (centrum miasta, ok. 400 metrów od znanego wszystkim symbolu Katowic – Spodka). Większość PK ulokowana była na terenie uniwersytetu (wejścia do budynków, schody, sztuczne koryto rzeki Rawy), jednakże najwięcej zabawy dostarczyły chyba punkty zlokalizowane w nowo otwartym centrum handlowym „Galerii Katowickiej”. Tutaj to zawodnicy mając do dyspozycji folder z mapką galerii mieli za zadanie odnaleźć 3 PK (ulokowane w sklepach), co okazało się wcale nie takim łatwym zadaniem, bo: taka Galeria to istny labirynt, schody ruchome w dół, w górę, albo prowadzące donikąd...,  no i do tego wszystkiego cały szwadron ochroniarzy, którzy nic nie wiedzieli o zawodach (co robił ten wydział promocji przez cały miesiąc odkąd wiedzieli o imprezie..?) i którzy skutecznie zatrzymali na kilka/kilkanaście sekund pierwszych zawodników. No ale jest ryzyko jest zabawa! Z trasy OPEN (kategoria żeńska/mix) najszybciej wrócił duet Karolina Greń i Paweł Kokoszka – 36:15s, wśród chłopaków zwyciężyli: Jarosław Nosek i Marcin Róg  (37:41s). Trasę PROFI wśród pań zwyciężyła Barbara Sanocka (46:34s), wśród panów - Łukasz Warmuz – 33:12s.

Kolejna odsłona zawodów miała miejsce 12 grudnia, a teren zmagań obejmował campus AWF Katowice oraz przyległy Park Kościuszki. Tak jak miesiąc wcześniej start możliwy był na dwóch trasach w zależności od swych umiejętności czy też chwilowego kaprysu... Na trasie PROFI znalazły się 32 PK, na OPEN 22. Na żeńskim/mixowym OPENIE wygrał rodzinny zespół (córka z tatą) Maria i Maciej Widera (27:50s), wśród panów najszybszy na tej trasie był Tomasz Bochenek (26:48s). Na PROFI najszybsza była Dominika Kulczycka (33:10s), a wśród płci brzydkiej Bartosz Prajsner (28:30s). Na szczególną uwagę zasługuje również frekwencja na grudniowych zawodach. W imprezie wystartowało 231 zawodników, co z jednej strony niezwykle ucieszyło organizatorów, a z drugiej spowodowało niemałe zamieszanie na starcie... ale to już temat na osobny artykuł...:).

Zapraszamy na finałowy etap zmagań już 13 lutego na Osiedlu Paderewskiego. Zapowiada się sporo atrakcji bowiem organizatorzy już teraz reklamują ten bieg jako "La Grande Finale"!

Strona zawodów: www.rajdkatowice.pl

Mapy z 12 grudnia:


 

Zaloguj się, by skomentować

Zapraszamy na zakupy

Gdzie zacząć?

Ranking sezonu 2017

Serwer zielonysport.pl czasowo niedostępny

Facebook

Ostatnie komentarze

O portalu

Jest to pierwszy w Polsce portal o biegu na orientację. Powstał on we współpracy kilkunastu osób - oczywiście pasjonatów orienteeringu. Filarami serwisu są: część redakcyjna, baza map i klubów oraz kalendarz zawodów - wszystko, co trzeba obecnemu... lub przyszłemu orientaliście.

Wesprzyj nas!

Portal istnieje od lipca 2012 roku i na tym etapie najważniejszym wsparciem będzie wsparcie redakcyjne oraz pomoc przy dodawaniu map. Do współpracy zapraszamy każdego! Zachęcamy również do reklamowania się na łamach naszego serwisu.

Dołącz do redakcji

Czekamy na ludzi, którzy potrafią pisać o orienteeringu nietuzinkowo i z pasją. Wyślij nam swój artykuł, z chęcią go opublikujemy! Pamiętaj, że na dowolne tematy pisać możesz również na blogu wbudowanym w portal. Wystarczy się zarejestrować.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tytuł biegnaorientacje.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism Krakowskiego Sądu Okręgowego. Wydawcą portalu jest firma Kvalitet z siedzibą w Krakowie. 

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies (czym są?). Pamiętaj, że możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.