Jesteś tutaj: HomeArtykułyAktualnościFrekwencja na zawodach

Frekwencja na zawodach

Napisał  11 września 2013

Dziś przedstawię czytelnikom trochę statystyki odnośnie frekwencji na zawodach w Polsce w bieżącym roku. Wprawdzie druga część sezonu dopiero się zaczyna, jednak praktycznie wszystkie polskie wielodniówki zostały już rozegrane. W związku z tym już teraz można się pokusić o statystyczne podsumowanie frekwencji na poszczególnych zawodach.


 

Zawody

Liczba wszystkich uczestników

Liczba uczestników z zagranicy

1.

Puchar Borów Dolnośląskich

637

55

2.

Puchar Wawelu

540

55

3.

Puchar Bałtyku

503

94

4.

Grand Prix Mazowsza

379

40

5.

Grand Prix Pomorza

366

51

6.

Grand Prix Polonia

345

40

7.

Puchar Ślęży

344

3

8.

Limanowa Cup

289

39


Jak widać w powyższej tabeli i na wykresie zdecydowanie pod względem frekwencji przoduje Puchar Borów Dolnośląskich. Dobra organizacja, wczesny termin zawodów (brak większej konkurencji ze strony zagranicznych zawodów oraz przyciągnięcie głodnych mapy zawodników po zimowej przerwie) i ranking światowy w elicie to chyba główne motory tego sukcesu. Na drugim miejscu uplasował się Puchar Wawelu, który miał już jednak o blisko stu zawodników mniej. Puchar Wawelu to najstarsze zawody wielodniowe w Polsce, które mają już wyrobioną markę na polskim podwórku. Dodatkowo w tym roku były to zawody pięciodniowe, a tego w naszym kraju chyba brakowało. Na trzecim miejscu znalazł się Puchar Bałtyku, który najskuteczniej przyciąga zawodników z zagranicy.

Pierwsza trójka zgromadziła na starcie ponad pół  tysiąca zawodników. Poza podium było już trochę gorzej. Na żadnych z pozostałych zawodów nie wystartowało więcej niż 400 orientalistów.

Gości z zagranicy najwięcej mieliśmy na Pucharze Bałtyku (zarówno pod względem ilości jak i udziału procentowego w ogólnej licznie startujących zawodników). W uproszczeniu można powiedzieć, że na pozostałych zawodach biegała stosunkowo podobna liczba orientalistów z zagranicy. Ich procentowy udział w ogóle startujących wahał się pomiędzy 13,9% a 8,6%. Niechlubnie wyróżnił się w tej klasyfikacji Puchar Ślęży, na którym wystartowało tylko trzech zawodników z zagranicy. 

fot. Joanna Parfianowicz (Puchar Borów Dolnośląskich)
Zaloguj się, by skomentować

Zapraszamy na zakupy

Gdzie zacząć?

Ranking sezonu 2017

Serwer zielonysport.pl czasowo niedostępny

Facebook

Ostatnie komentarze

O portalu

Jest to pierwszy w Polsce portal o biegu na orientację. Powstał on we współpracy kilkunastu osób - oczywiście pasjonatów orienteeringu. Filarami serwisu są: część redakcyjna, baza map i klubów oraz kalendarz zawodów - wszystko, co trzeba obecnemu... lub przyszłemu orientaliście.

Wesprzyj nas!

Portal istnieje od lipca 2012 roku i na tym etapie najważniejszym wsparciem będzie wsparcie redakcyjne oraz pomoc przy dodawaniu map. Do współpracy zapraszamy każdego! Zachęcamy również do reklamowania się na łamach naszego serwisu.

Dołącz do redakcji

Czekamy na ludzi, którzy potrafią pisać o orienteeringu nietuzinkowo i z pasją. Wyślij nam swój artykuł, z chęcią go opublikujemy! Pamiętaj, że na dowolne tematy pisać możesz również na blogu wbudowanym w portal. Wystarczy się zarejestrować.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tytuł biegnaorientacje.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism Krakowskiego Sądu Okręgowego. Wydawcą portalu jest firma Kvalitet z siedzibą w Krakowie. 

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies (czym są?). Pamiętaj, że możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.